Temperatura:
Ciśnienie:
Wiatr:
Dzisiaj jest: 2 kwietnia 2015 | Imieniny: Teodozji, Franciszka
Gang rozbity [GALERIA]
Środa, 03 Października 2012 15:09

alt Ostrowscy i krotoszyńcy policji rozbili grupę przestępczą w której działał 27-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego.

Policja zatrzymała 6 osób, odzyskała porsche, biżuterię i pieniądze. - Zatrzymani mężczyźni stanowili dobrze zorganizowaną i niebezpieczną grupę przestępczą, której trzon tworzyli mieszkańcy powiatu ostrowskiego i pleszewskiego - wyjaśnia asp. Artur Kurczaba, rzecznik prasowy KPP w Ostrowie Wlkp. Przestępcy 20 września w jednej z podostrowskich miejscowości napadli na kobietę dostając się do jej mieszkania pod pretekstem doręczenia przesyłki. Użyli miotacza gazu, a następnie skrępowali swoją ofiarę. - Grożąc jej pozbawieniem życia, bandyci zrabowali znacznej wartości złotą biżuterię i monety kolekcjonerskie oraz pieniądze. Pokrzywdzona utraciła także warte 100 tysięcy porsche cayenne - mówi asp. Artur Kurczaba. Kilka dni później policjanci krotoszyńskiej drogówki, podczas rutynowego patrolu, na jednej z ulic miasta zauważyli kradzione porsche zatrzymując jednocześnie dwóch mężczyzn, 24 i 34-letnich mieszkańców Krotoszyna. - Natychmiast do czynności włączyli się ostrowscy kryminalni, co zaowocowało zatrzymaniem kolejnego, 24-letniego także mieszkańca Krotoszyna. Prowadzone w tej sprawie śledztwo wykazało, że z zatrzymanej trójki tylko on miał związek z tym przestępstwem, poprzez wejście w posiadanie kradzionego pojazdu, za co usłyszał zarzut umyślnego paserstwa - wyjaśnia funkcjonariusz. Dalsze ustalenia doprowadziły kryminalnych do Turku, gdzie w ukrywali się główni sprawcy rozboju. - Przy udziale specjalnej grupy interwencyjnej ostrowskiej komendy, zaskoczeni przestępcy zostali zatrzymani. W mieszkaniu policjanci znaleźli pochodzące z napadu pieniądze i biżuterię. Zabezpieczono także całkiem pokaźny arsenał niebezpiecznych narzędzi. Noże, pałki teleskopowe, maczeta, siekiera, paralizator elektryczny, kulkowa atrapa pistoletu oraz kominiarki to przedmioty których używali do popełniania przestępstw - wyjaśnia asp. Artur Kurczaba. Zatrzymani mężczyźni to 27 i 37-letni mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego. - Wkrótce też dołączył do nich kolejny członek przestępczej grupy, 27-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego, którego policjanci wytropili w województwie kujawsko-pomorskim - dodaje oficer prasowy ostrowskiej policji. Jak się okazało, zatrzymani mieli na swoim koncie więcej przestępstw: napad na właściciela jednego ze sklepów na terenie powiatu krotoszyńskiego, a jubilerowi z Sycowa ukradli około 2,5 kg wyrobów ze złota. Do tego napadu użyli skradzionego wcześniej w Ostrowie Wlkp. forda mondeo. - Wobec zatrzymanej trójki mężczyzn, Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim na podstawie zebranego materiału, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za przestępstwa których się dopuścili, grozi im do 12 lat więzienia - informuje asp. Artur Kurczaba.

(pg)

fot. KPP Ostrów Wlkp.Dodaj tę stronę do ulubionych:

Reklama - Google

 

Komentarze 

 
+12 #1 meg 2012-10-03 20:34
Brawo policja!!
Cytować
 
 
+12 #2 Marek 2012-10-04 06:10
Brawo policja ale niestety z Krotoszyna,nasz a to takim osobnika pomaga
Cytować
 
 
+13 #3 czytelnik 2012-10-04 11:41
Policja,CBŚ,ABW łapią przestępców tylko niestety ich praca idzie na marne dlatego,że sądy i prokuratury ich później wypuszczają.
Cytować
 
 
-5 #4 kret 2012-10-04 16:27
słaby ten gang, żadnej prawdziwej klamki tylko jakiś pistolecik na kulki plastikowe dla dzieci, jakieś noże i pałki z allegro... to nie gang tylko jakieś ofermy! zresztą kto normalny by kradzionym samochodem sobie jezdził po ulicach? :D żenada nie gang.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W Internecie nie jesteś anonimowy.


Kod antysapmowy
Odśwież

Sondy

Ile czasu dziennie oglądasz telewizję?

The voting for this poll has ended
Zobacz szczegóły

Auto - MotoDodaj tę stronę do ulubionych:

Wieści rolniczeDodaj tę stronę do ulubionych:

Reklama 2

Regulaminy