Temperatura:
Ciśnienie:
Wiatr:
Dzisiaj jest: 31 marca 2015 | Imieniny: Dobromierza, Beniamina
Pleszew: Więcej za wodę i ścieki
Piątek, 05 Kwietnia 2013 13:14

Od 6 do ponad 8 procent wzrosną ceny wody i ścieków w gminie Pleszew. Choć większość radnych była przeciwna ich podwyższaniu, to nowe stawki i tak będą obowiązywać od maja przez najbliższy rok.

Rada nie musi w ogóle podejmować uchwały podnoszącej ceny za wodę i ścieki. Zezwalają na to przepisy znajdujące się w Ustawie o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, (z dnia 7 czerwca 2001 roku). Art. 24, § 8 stanowi o tym, że jeśli radni nie podejmą uchwały w terminie 45 dni od złożenia wniosku przez przedsiębiorstwo wodociągowe, to zweryfikowane przez wójta czy burmistrza taryfy i tak wchodzą w życie po upływie 70 dni od złożenia wniosku o ich zatwierdzenie.

Przeciwnikiem podniesienia cen za wodę i ścieki była opozycja. Z wnioskiem takim wystąpił radny Błażej Kaczmarek. Zaproponował kilka rozwiązań: niepodnoszenia stawek, odmówienia podjęcia uchwały oraz zdecydowania o dopłacie do wody. W tym ostatnim przypadku różnica pomiędzy obecnie obowiązującą stawką, a zaproponowaną – pochodziłaby z budżetu gminy. Na to ostatnie z kolei nie zgadzał się burmistrz Pleszewa Marian Adamek. W trakcie dyskusji radny Zdzisław Gorzeliński zarzucił włodarzowi, że odpowiedzialność za wzrost opłat za wodę i ścieki próbuje zrzucić właśnie na radę. Ta sugestia nie spodobała się burmistrzowi. - Wydaje mi się, że pan zaczyna tchórzyć i szuka rozwiązania, w jaki sposób ta podwyżka ma wejść, ale żeby tej decyzji nie podejmowali radni. Decydując się na bycie radnym, niestety, podejmuje się różnego rodzaju decyzje: popularne i nie - pouczył radnego burmistrz Adamek.

Ostatecznie radni nie zgodzili się na nowe stawki i w ogóle nie podjęto uchwały. Jakie będą obowiązywać ceny za wodę i ścieki od 1 maja? Szczegóły w najbliższym numerzez "Życia Pleszewa".

(nap)Dodaj tę stronę do ulubionych:

Reklama - Google

 

Komentarze 

 
+8 #1 Żyhel 2013-04-05 15:52
Po co w ogóle ten temat, bez sensu!!!
Cytować
 
 
0 #2 lekarz 2013-04-06 16:00
I dobrze, ponieść stawki, niech wode mają tylko bogaci, a bieda do neru z wiaderkami! A myć sie tylko latem, a co tam - ja jestem lekarzem, dużo zarabiam i mnie stać! W poniedziałek jadę do salonu po nowego Merca AMG jak myślicie jaki kolor tapicerki wybrać? Kremowe skóry będą OK?
Cytować
 
 
+2 #3 anna30 2013-04-07 18:16
Taaaak wiecej za wode wiecej za smieci Niech żyje Komunalka!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!
Cytować
 
 
0 #4 Karen#$ 2013-04-08 08:33
Przykro, gdy wszyscy muszą oszczędzać, a komunalka nie musi bo ceny wody i ścieków po prostu podniesie, i już!
Cytować
 
 
+2 #5 do karen 2013-04-08 16:51
zamiast szynki kupuj paszczet i już oszczędność będzie! a jak nie ma forsy na paszczet to smalec!
Cytować
 
 
+2 #6 paczo 2013-04-08 16:55
szczać pod drzewo i nie będzie rachunku za ścieki :lol:
Cytować
 

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W Internecie nie jesteś anonimowy.


Kod antysapmowy
Odśwież

Sondy

Ile czasu dziennie oglądasz telewizję?

The voting for this poll has ended
Zobacz szczegóły

Auto - MotoDodaj tę stronę do ulubionych:

Wieści rolniczeDodaj tę stronę do ulubionych:

Reklama 1

Reklama 2

Regulaminy