Temperatura:
Ciśnienie:
Wiatr:
Dzisiaj jest: 27 marca 2015 | Imieniny: Ernesta, Lidii

Reklama

Gmina Czermin
Czermin. Podwyżka od 1 czerwca
Niedziela, 22 Marca 2015 14:04

Od 1 czerwca w gminie Czermin mają wzrosnąć opłaty za śmieci niesegregowane. Podwyżka ma wynieść od 12% do 15%. Urzędnicy mają nadzieję, że mieszkańcy, nie chcąc płacić wyższych stawek, zdecydują się na selektywną zbiórkę odpadów. Szerzej „Życiu Pleszewa”.

(abi)

 
Gmina Czermin. Droższa woda, ścieki bez zmian
Piątek, 20 Marca 2015 11:28

Mieszkańcy gminy Czermin od 1 kwietnia więcej zapłacą za wodę.

Metr sześcienny ma kosztować 3 złote brutto. Podniesiono też opłate abonamentową. Natomiast na dotychczasowym poziomie pozostanie cena za ścieki. Wyliczenia radnym na komisji przedstawił Mariusz Reśliński, zastępca kierownika ZGK. Rajcy mieli kilka uwag odnośnie modernizacji sieci wodociągowej. Szerzej w "Życiu Pleszewa".(abi)

 
Gmina Czermin. Stawiam na współpracę
Wtorek, 17 Marca 2015 07:16

Nowa sołtys Wieczyna Żaneta Krysińska opowiada, dlaczego zastanawiała się nad wystartowaniem w wyborach na sołtysa.

Czy teraz nie obawia się, że niektórzy mogą jej zarzucić, że w jednej rodzinie i o tym samy nazwisku są: sołtys, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich, prezes i skarbnik Ochotniczej Straży Pożarnej? - Wiadomo, że prezesa OSP wybierali strażacy, przewodniczącą KGW - członkinie, a mnie wybierali mieszkańcy - mówi. Szerzej w „Życiu Pleszewa”.

 
Wieczyn. Bank zawinił, rolnikowi odcięto prąd
Wtorek, 03 Marca 2015 07:57

Mieszkańcowi Wieczyna, który regularnie uiszczał należności zawarte na fakturze, odcięto prąd.

Problem polega na tym, że rolnik otrzymał rachunek za rozliczenie okresu od 23 sierpnia do 1 października 2014 roku. Do zapłaty miał 58,84 zł. Na rachunku wyszczególniono też nadpłatę w wysokości 198,76 zł. Z kolei na początku lutego dostał wezwanie do zapłaty rachunku w wysokości 198,76 zł.  Beata Ostrowska, rzecznik prasowy Grupy Energa wyjaśnia, że zaistniała sytuacja wynikła z błędnego przekazania pieniędzy przez bank na konto. Czy rolnik będzie obarczony kosztami za ponowne podłączenie do prądu?

Szerzej w „Życiu Pleszewa”.

 

 
Wieczyn. Co usłyszał pracownik?
Sobota, 28 Lutego 2015 10:57

Mieszkaniec Wieczyna Piotr Mikołajczak na zebraniu wiejskim apelował do wójta Sławomira Spychaja o to, aby pracownicy opieki społecznej odwiedzili jedną rodzinę w ich wsi.

- Żyją w takich warunkach, dla mnie jest to XIX wiek. I tam może się stać nieszczęście. (…) Tam nikt z sąsiadów nie zajrzy - ubolewał mężczyzna. Wójt obiecał, że mieszkańców odwiedzą pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Kilka dni po zebraniu pracownik socjalny udał się do rodziny. Po wizycie informację przekazał Sławomirowi Spychajowi. Szerzej w „Życiu Pleszewa”.

(abi)

 

 
Broniszewice. Zgodnie z prawem, ale...
Wtorek, 24 Lutego 2015 07:22

Rolnik z Broniszewic, który składuje obornik, tuż przy posesji Wandy Matuszczak wziął udział w wizji lokalnej. Na spotkanie przybyli Maciej Głowacki, kierownik referatu budownictwa, rolnictwa i ochrony środowiska w czermińskim urzędzie oraz jego zastępczyni Violetta Sierszuła. Nie zabrakło również skarżącej. Z kolei rolnik na początku miał pretensje do swojej sąsiadki o to, że nie zwróciła mu uwagi, a tylko poskarżyła się wójtowi Sławomirowi Spychajowi i „Życiu Pleszewa”. Co usłyszał właściciel pola od pracowników urzędu. Przeczytasz w kolejnym wydaniu „Życia Pleszewa”.

(abi)

 

 
Pieruszyce. Nie chcą muldy
Wtorek, 17 Lutego 2015 09:21

Mieszkańcy Pieruszyc i Pieruszyczek obwiniali wójta Sławomira Spychaja, że przy ich boisku uschły drzewa, że mulda jest niepotrzebna, że na ich terenie sportowym nie gra żadna drużyna.

- Nie przeginajmy, bo jeżeli będziemy oczekiwać, że gmina przyjedzie i wszystko zrobi... (…) Może czasami więcej od siebie dajmy – podkreślił wójt. Szerzej w "Życiu Pleszewa". (abi)

 
Broniszewice. Szymczak i radnym, i sołtysem
Piątek, 13 Lutego 2015 09:54

Broniszewice mają nowego sołtysa.

Dotychczasowy gospodarz wsi Eugeniusz Kubisiak przegrał we wczorajszych wyborach z radnym Andrzejem Szymczakiem. (abi)

 
Żbiki. Wybrali Serbiaka [Zdjęcia]
Wtorek, 10 Lutego 2015 22:01

Henryk Serbiak nadal będzie sołtysem Żbik. Taką decyzję podjęli mieszkańcy wsi.

Przed wyborami Henryk Serbiak przedstawił sprawozdanie z czteroletniej działalności swojej pracy oraz rady sołeckiej. Na zakończenie swojego wystąpienia dał do zrozumienia mieszkańcom, że należałoby zmienić sołtysa. Kiedy jednak już zgłaszano kandydatów na gospodarza Żbik, ktoś z sali zaproponował Henryka Serbiaka. – Mamy jednego i wystarczy – zaznaczyły starsze mieszkanki wsi. Po chwili młoda kobieta podała kandydaturę Iwony Perz. Obydwoje zgodzili się wystartować w wyborach. Henryk Serbiak otrzymał 30 głosów, a Iwona Perz - 7.(abi)

 
Broniszewice. Gorzelnia sprzedana. Wójt może odetchnąć
Wtorek, 10 Lutego 2015 09:59

Udało się, wójt gminy Czermin Sławomir Spychaj może odetchnąć. W końcu gmina sprzedała nieruchomość w Broniszewicach.

Chodzi tu przede wszystkim o gorzelnię i komin, który najprawdopodobniej będzie musiał być rozebrany. Gmina przymierzała się do tego, jednak były to dość duże koszty. Cena wywoławcza II przetargu wyniosła 80.000 zł netto. Zainteresowanie nieruchomością było niewielkie, wystartował tylko jeden oferent. Nieruchomość za 99.630 zł brutto nabyli Edyta i Maciej Chmielińscy. Podpisanie aktu notarialnego ma nastąpić do końca lutego.  (abi)

 
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Sondy

Ile czasu dziennie oglądasz telewizję?

The voting for this poll has ended
Zobacz szczegóły

Auto - Moto

Wieści rolnicze

Reklama 1

Regulaminy