Temperatura:
Ciśnienie:
Wiatr:
Dzisiaj jest: 3 marca 2015 | Imieniny: Maryny, Kunegundy
Gmina Czermin
Wieczyn. Co usłyszał pracownik?
Sobota, 28 Lutego 2015 10:57

Mieszkaniec Wieczyna Piotr Mikołajczak na zebraniu wiejskim apelował do wójta Sławomira Spychaja o to, aby pracownicy opieki społecznej odwiedzili jedną rodzinę w ich wsi.

- Żyją w takich warunkach, dla mnie jest to XIX wiek. I tam może się stać nieszczęście. (…) Tam nikt z sąsiadów nie zajrzy - ubolewał mężczyzna. Wójt obiecał, że mieszkańców odwiedzą pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Kilka dni po zebraniu pracownik socjalny udał się do rodziny. Po wizycie informację przekazał Sławomirowi Spychajowi. Szerzej w „Życiu Pleszewa”.

(abi)

 

 
Broniszewice. Zgodnie z prawem, ale...
Wtorek, 24 Lutego 2015 07:22

Rolnik z Broniszewic, który składuje obornik, tuż przy posesji Wandy Matuszczak wziął udział w wizji lokalnej. Na spotkanie przybyli Maciej Głowacki, kierownik referatu budownictwa, rolnictwa i ochrony środowiska w czermińskim urzędzie oraz jego zastępczyni Violetta Sierszuła. Nie zabrakło również skarżącej. Z kolei rolnik na początku miał pretensje do swojej sąsiadki o to, że nie zwróciła mu uwagi, a tylko poskarżyła się wójtowi Sławomirowi Spychajowi i „Życiu Pleszewa”. Co usłyszał właściciel pola od pracowników urzędu. Przeczytasz w kolejnym wydaniu „Życia Pleszewa”.

(abi)

 

 
Pieruszyce. Nie chcą muldy
Wtorek, 17 Lutego 2015 09:21

Mieszkańcy Pieruszyc i Pieruszyczek obwiniali wójta Sławomira Spychaja, że przy ich boisku uschły drzewa, że mulda jest niepotrzebna, że na ich terenie sportowym nie gra żadna drużyna.

- Nie przeginajmy, bo jeżeli będziemy oczekiwać, że gmina przyjedzie i wszystko zrobi... (…) Może czasami więcej od siebie dajmy – podkreślił wójt. Szerzej w "Życiu Pleszewa". (abi)

 
Broniszewice. Szymczak i radnym, i sołtysem
Piątek, 13 Lutego 2015 09:54

Broniszewice mają nowego sołtysa.

Dotychczasowy gospodarz wsi Eugeniusz Kubisiak przegrał we wczorajszych wyborach z radnym Andrzejem Szymczakiem. (abi)

 
Żbiki. Wybrali Serbiaka [Zdjęcia]
Wtorek, 10 Lutego 2015 22:01

Henryk Serbiak nadal będzie sołtysem Żbik. Taką decyzję podjęli mieszkańcy wsi.

Przed wyborami Henryk Serbiak przedstawił sprawozdanie z czteroletniej działalności swojej pracy oraz rady sołeckiej. Na zakończenie swojego wystąpienia dał do zrozumienia mieszkańcom, że należałoby zmienić sołtysa. Kiedy jednak już zgłaszano kandydatów na gospodarza Żbik, ktoś z sali zaproponował Henryka Serbiaka. – Mamy jednego i wystarczy – zaznaczyły starsze mieszkanki wsi. Po chwili młoda kobieta podała kandydaturę Iwony Perz. Obydwoje zgodzili się wystartować w wyborach. Henryk Serbiak otrzymał 30 głosów, a Iwona Perz - 7.(abi)

 
Broniszewice. Gorzelnia sprzedana. Wójt może odetchnąć
Wtorek, 10 Lutego 2015 09:59

Udało się, wójt gminy Czermin Sławomir Spychaj może odetchnąć. W końcu gmina sprzedała nieruchomość w Broniszewicach.

Chodzi tu przede wszystkim o gorzelnię i komin, który najprawdopodobniej będzie musiał być rozebrany. Gmina przymierzała się do tego, jednak były to dość duże koszty. Cena wywoławcza II przetargu wyniosła 80.000 zł netto. Zainteresowanie nieruchomością było niewielkie, wystartował tylko jeden oferent. Nieruchomość za 99.630 zł brutto nabyli Edyta i Maciej Chmielińscy. Podpisanie aktu notarialnego ma nastąpić do końca lutego.  (abi)

 
Pieruszyce. Ostatnia kadencja Liberta
Piątek, 06 Lutego 2015 09:19

Józef Libert został wybrany na szósta kadencję sołtysa Pieruszyc.

Mimo iż podawano wiele nazwisk, jako kandydatów, nikt nie chciał konkurować z obecnym gospodarzem wsi. W zebraniu udział wzięło 58 mieszkańców. Za Józefem Libertem głosowało 40 osób, a przeciw było 17. Po ogłoszeniu wyników Józef Libert zapowiedział, że to jest jego ostatnia już kadencja. (abi)

 
Czermin. Komornik odwiedzi mieszkańców?
Czwartek, 05 Lutego 2015 12:13

Wójt gminy Czermin Sławomir Spychaj zastanawia się, w jaki sposób wyegzekwować od mieszkańców opłaty za śmieci.

– Minusem jest to, że to gmina musi zatrudnić komornika czy osoby do ściągania pieniędzy. (…) Czasami koszty egzekucji będą większe niż wysokość odzyskanych pieniędzy. (…) To tak, jakbyśmy zatrudniali kogoś, żeby tylko mu zapłacić. Ale z drugiej strony, gdyby mieszkańcy płacili w 100%, to może byśmy te śmieci mieli jeszcze tańsze – stwierdza włodarz.

(abi)

 

 
Wieczyn. Wykorzystali zgodnie z prawem?
Wtorek, 03 Lutego 2015 09:35

Temat Spółdzielni Kółek Rolniczych w Wieczynie wraca jak bumerang. Mieszkańcy wsi domagają się rozliczenia pieniędzy za sprzedany majątek, należący do rolników.

Na zebraniu wiejskim w Wieczynie Piotr Mikołajczak domagał się, aby sołtys Monika Karlińska i wójt Sławomir Spychaj wyjaśnili, jak można było dopuścić do przekazywania sołtysom pieniędzy ze sprzedaży majątku Spółdzielni Kółek Rolniczych. Monika Karlińska przypomniała, że dostała 4.000 zł. Piotr Mikołajczak był oburzony sposobem przekazywania tych pieniędzy. – Nie wolno pieniędzy społecznych wziąć sobie, przywieźć w walizce i rozdać. Nie wolno tego robić, nikomu. (…) Pytam się, kto przyjął tę kwotę i podpisał, żeby przyjąć państwowe pieniądze w taki sposób! Jak można tak. (…) I tak mało. (…) Przepraszam bardzo, gdyby pan Grzesiak wstał z grobu, to by powiedział: No dosyć tego wszystkiego! On ten majątek jakoś zgromadził, a pozostali roztrwonili go całkowicie. (…) Na co te pieniądze zostały przeznaczone!? Kto to wziął? (…) Jak można tak błyskawicznie roztrwonić taki majątek? – dopytywał oburzony mieszkaniec Wieczyna. Wójt Sławomir Spychaj opowiadał, że sołtys wsi przyjęła te pieniądze od prezesa Józefa Liberta, bo nie miała innego wyjścia. Szerzej w „Życiu Pleszewa”. (abi)

 

 
Wieczyn. Kobieta nadal rządzi - VIDEO
Sobota, 24 Stycznia 2015 21:26

Monika Karlińska nie jest już sołtysem Wieczyna. Mieszkańcom podziękowała za współpracę i ogłosiła, że nie będzie ubiegać się o kolejną kadencję.

Podczas zebrania wiejskiego podano kilka nazwisk, jako kandydatów na sołtysa. Jednak w wyborach zdecydowały się wystartować dwie kobiety: Żaneta Krysińska i Ewelina Woźniak. Mieszkańcy większością głosów poparli Żanetę Krysińską. Nie było też problemu z wyłonieniem kandydatów do sześcioosobowej rady sołeckiej.

(abi)

 

 
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Sondy

Ile czasu dziennie oglądasz telewizję?

The voting for this poll has ended
Zobacz szczegóły

Auto - Moto

Wieści rolnicze

Reklama 1

Reklama 2

Reklama 4

Regulaminy