Temperatura:
Ciśnienie:
Wiatr:
Dzisiaj jest: 1 listopada 2014 | Imieniny: WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH,
Gmina Gizałki
Gizałki. Mariusz Piasecki z prawomocnym wyrokiem [AUDIO]
Środa, 29 Października 2014 14:00

Kandydat na wójta z prawomocnym wyrokiem. Mariusz Piasecki nie może ubiegać się o to stanowisko.

 

W Sądzie Okręgowym w Kaliszu ogłoszono wyrok w sprawie oskarżonego o korupcję kandydata na wójta Gizałek Mariusza Piaseckiego. Sąd podtrzymał kwietniowe orzeczenie Sądu Rejonowego w Jarocinie, VII Zamiejscowy Wydział Karny w Pleszewie, uznające Mariusza Piaseckiego za winnego. Wyrok jest prawomocny.

23 października Mariusz Piasecki został zgłoszony jako kandydat na wójta gminy Gizałki, tymczasem jeden z elementów wyroku brzmi: zakaz wykonywania funkcji publicznych o charakterze samorządowym przez 4 lata.

(pg)

 

Wyrok:

1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 8.000 zł grzywny, zakaz wykonywania funkcji publicznych o charakterze samorządowym przez 4 lata, opublikowanie wyroku w gazetach.

 
Gizałki. Wyrok w sprawie Mariusza P., kandydata na wójta
Piątek, 24 Października 2014 12:38

Wyrok w sprawie oskarżonego o korupcję kandydata na wójta Gizałek w środę.

 

W środę 29 października w Sądzie Okręgowym w Kaliszu ogłoszony zostanie wyrok w sprawie kandydata na wójta Gizałek Mariusza P.

 

W kwietniu, po kilku latach rozprawy, oskarżony o korupcję były włodarz tej gminy usłyszał wyrok w Sądzie Rejonowym w Jarocinie, VII Zamiejscowy Wydział Karny w Pleszewie : 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 8.000 zł grzywny, zakaz wykonywania funkcji publicznych o charakterze samorządowym przez 4 lata, opublikowanie wyroku w gazetach. Mariusz P. nie zgodził się z tym wyrokiem, złożył apelację. Decyzję Sądu Okręgowego w Kaliszu poznamy 29 października. Tymczasem Mariusz P. 23 października został zgłoszony jako kandydat na wójta gminy Gizałki.

(pg)

 
Dwóch kandydatów w Gizałkach
Czwartek, 23 Października 2014 17:22

Zgłoszony drugi kandydat na stanowisko wójta Gizałek.

 

Dziś (23.00) o godz. 17.00 minął termin zgłaszania dodatkowych kandydatów w wyborach na stanowisko wójta gminy Gizałki. Wcześniej zarejestrowany był tylko jeden - obecny włodarz Robert Łoza. Już wiadomo, że 16 listopada będzie miał kontrkandydata - Mariusza Piaseckiego (KWW Gminna Brać Strażacka). Cztery lata temu Piasecki przegrał z Łozą w drugiej turze wyborów.

(pg)

 
Gizałki. Kto wystartuje w wyborach?
Poniedziałek, 13 Października 2014 13:04

 

Kto chce zostać radnym w gminie Gizałki? W wyborach wystartuje 14 z 15 obecnych rajców. O mandat ubiegać się będzie także m.in. dawny samorządowiec – 68-letni Jan Strzyżykowski.

 

W gminie Gizałki tylko w jednym okręgu – nr 15 (sołectwo Dziewiń Duży) w wyznaczonym czasie, czyli do 7 października, zarejestrował się jeden kandydat na radnego – Jan Pietrzak. Zgodnie z prawem wyborczym wydłużono więc czas zgłaszania przez komitety innych osób – do poniedziałku 13 października (godz. 17.00).

 

W pozostałych czternastu okręgach chętnych o fotel rajcy nie brakuje. Po trzech kandydatów jest w okręgach: nr 2, nr 4, nr 10 i nr 11.

 

Wśród chętnych, którzy dawniej zasiadali już w radzie i chcą do niej wrócić są: Krzysztof Walendowski oraz Jan Strzyżykowski. Ten drugi kandyduje z listy KW Porozumienie Mieszkańców Gminy Gizałki – Jedność w towarzystwie Jerzego Morysona (ok. nr 12), Zofii Malinowskiej (ok. nr 10), Józefa Pietrygi (ok. nr 5) i Tomasza Strzyżykowskiego (ok. nr 4).

 

Kto jeszcze będzie ubiegał się o fotel radnego - przeczytasz we wtorek w "Życiu Pleszewa".

(pg)

 
Zjechał na przeciwny pas
Wtorek, 30 Września 2014 11:07

19-letni kierowca renault zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z fiatem ducato.

 

Do wypadku doszło 29 września o godz. 5.40 w Kolonii Obory. - 19-letni mieszkaniec powiatu konińskiego kierując samochodem marki Reanult Mascott zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z fiatem ducato, którym kierował 24-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. Policjanci, z uwagi na uszkodzenia obu pojazdów, zatrzymali dowody rejestracyjne. 19-letni kierowca renault, za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem - informuje oficer prasowy pleszewskiej policji sierż. szt. Monika Kołaska.

(pg)

 
Gizałki. Śmieci będą tańsze
Środa, 20 Sierpnia 2014 13:55

Mieszkańcy gminy Gizałki, którzy segregują odpady, od 1 października będą płacić mniej za ich odbiór.

 

- Na ostatniej sesji przed wakacjami mówiłem, że chcemy przygotować uchwałę, na mocy której rodziny z „Kartą dużej rodziny” będą mogły otrzymać zniżkę w opłacie za odbieranie odpadów. Po analizie przepisów okazało, że takiej zniżki wprowadzić nie możemy – przypomina wójt Robert Łoza. Urząd przeanalizował koszty związane z gospodarką śmieciową. - Uznaliśmy, że jesteśmy w stanie obniżyć opłaty dla osób, które deklarowały selektywną zbiórkę odpadów. Gminy będą teraz kontrolowane pod względem wskaźników odzysków, z których muszą się wywiązać. W naszej gminie 23% mieszkańców nie zadeklarowało selektywnej zbiórki odpadów. Powinniśmy promować tych, którzy chcą dbać o środowisko – tłumaczy włodarz. Nowe stawki będą niższe o złotówkę. Do tej pory rodziny liczące od 1 do 5 członków płacimy miesięcznie 7 zł od osoby, a liczniejsze – 6.

Wprowadzona zmiana wiąże się ze złożeniem przez gospodarstwa domowe nowych deklaracji śmieciowych. Mieszkańcy gminy Gizałki mają na to czas do końca września. Informacje na ten temat dostępne będą u sołtysów oraz w specjalnych kurendach i ogłoszeniach.

(pg)

 

 
Czołnochów. Auto wypadło z drogi
Piątek, 11 Lipca 2014 13:14

Samochód wypadł z drogi. Kierowca bez poważnych obrażeń.

 

- 9 lipca o godzinie 17.28 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o wypadku, do którego doszło w miejscowości Czołnochów w gminie Gizałki - informuje mł. ogn. Mariusz Glapa, rzecznik prasowy KP PSP w Pleszewie. - Wypadł tam z drogi samochód dostawczy marki Renault. Na miejsce zdarzenia zadysponowany został zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Gizałek oraz zespół ratownictwa medycznego i policja. Okazało się, że jadący autem mężczyzna zdołał już opuścić rozbity pojazd i szczęśliwie nie odniósł poważniejszych obrażeń - relacjonuje funkcjonariusz.- Działania strażaków polegały więc tylko na zabezpieczeniu miejsca wypadku i rozbitego auta - dodaje.

(pg)

 

fot. OSP Gizałki

 
Ruda Wieczyńska. "Pomoc drogowa" uderzyła w auta
Piątek, 27 Czerwca 2014 11:31

W Rudzie Wieczyńskiej doszło do wypadku drogowego.

Kierowca forda, jadąc od strony Kalisza, skręcał do miejscowego sklepu. Za nim swoje auto zatrzymała kobieta. Z kolei w vw uderzyła laweta „Pomoc drogowa". Siła uderzenia była tak duża, że auta zostały przesunięte kilka metrów dalej. Wszyscy kierowcy trafili do pleszewskiego szpitala.  Szerzej „Życiu Pleszewa". (abi)

 
Białobłoty. Wypadek na drodze wojewódzkiej
Poniedziałek, 19 Maja 2014 11:59

W sobotnie popołudnie doszło do wypadku na drodze wojewódzkiej w Białobłotach. W zdarzeniu, które miało miejsce ok. godz. 17.00, uczestniczyły trzy auta.

Szczegóły wyjaśnia sierż. szt. Monika Kołaska, rzecznik prasowy KPP w Pleszewie: 22-latek z powiatu leszczyńskiego prowadził opla vectrę. Mężczyzna nie zachował należytego odstępu za samochodem marki Chrysler. Auto prowadził 40-klatek z Rogoźna, który zwolnił, gdy jadący przed nim opel astra chciał wykonać manewr skrętu w lewo. Astrą kierował 26-letni mieszkaniec gminy Gizałki. Sprawca kolizji – 22-letni kierowca vectry – otrzymał mandat.
Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pleszewie na miejsce wysłał trzy zastępy: z KP PSP, OSP Gizałki i OSP Białobłoty. Ratownicy udzielili pomocy poszkodowanym. Jedna osoba przewieziona została do szpitala. Strażacy z OSP w Białobłotach zabezpieczyli miejsce wypadku, rozłączyli akumulator i zakręcili zawór instalacji gazowej w najbardziej uszkodzonym pojeździe. Z trasy zawrócono zastęp z Gizałek – zdarzenie nie wymagało większej ilości sił i środków.

(pg)

fot. OSP Białobłoty

 
Gizałki. Pożar kotłowni
Poniedziałek, 05 Maja 2014 14:19

Paliła się kotłownia. Poparzona kobieta w szpitalu.
- W niedzielę 4 maja, kilka minut po godz. 10.00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o pożarze kotłowni na ul. Kaliskiej w Gizałkach – informuje sekc. Paweł Mimier z zespołu prasowego KP PSP w Pleszewie. Na miejsce wysłano zastępy z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej w Pleszewie oraz Ochotniczych Straży Pożarnej z: Gizałek, Rudy Wieczyńskiej i Wierzchów. - Pożarem objęte było wydzielone pomieszczenie kotłowni znajdujące się w budynku gospodarczym. Bezpośrednio zagrożony był budynek mieszkalny, jak również pomieszczenie magazynowe – relacjonuje sekc. Paweł Mimier. Strażacy szybko opanowali ogień. - Ratownicy udzielili również kwalifikowanej pierwszej pomocy właścicielce, która w wyniku podjętej próby gaszenia pożaru uległa poparzeniu – wyjaśnia funkcjonariusz. Kobieta przetransportowana została do pleszewskiego szpitala. - Dalsze działania straży pożarnej polegały na oddymieniu pomieszczenia i wyniesieniu nadpalonych elementów na zewnątrz budynku – mówi sekc. Paweł Mimier. W działaniach trwających blisko dwie godziny udział brało 28 strażaków. Straty wstępnie oszacowano na 5.000 zł.

(pg)

fot. KP PSP Pleszew

 
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Sondy

Czy weźmiesz udział w wyborach samorządowych?

Auto - Moto

Wieści rolnicze

Reklama 2

Regulaminy